::صنایع غذایی::

تکنولوژی تولیدوعلم موادغذایی

عدم عرضه نوشابه های گازدار در مدارس ابتدائی کانادا

از سپتامبر آينده توليد کنند گان نوشابه های کانادايی فقط نوشابه های بدون گاز را در ماشينهای اتوماتيک در مدارس ابتدائی به فروش ميرسانند.

نوشيدنيهای موجود در اين دستگاهها آب آشاميدنی ياآبميوه يا نوشابه های ميوه ای بدون گاز خواهد بود.مطابق با همين گزارش شرکتهای توليد کننده نوشابه در سال آتی اقدام به تغير شکل ظاهری اين دستگاهها نيز خواهند نمود.

خانم Calla Farnسخنگوی يک اتحاديه صنعتی که شامل بيش از ۳۲ نوع نوشابه های غير الکلی است ميگويد: اين حرکت با مشاوره با تحصيلکردگان و دولت و والدين و متخصصين تغذيه ادامه خواهد داشت.

full story

نظر:-اتفاقااگر مطالب گذشته در مورد ارزش غذايی نوشابه ها را به خاطر داشته باشيد در مورد ضرر و زيان اينگونه نوشابه ها صحبت شد و حال جای تحسين دارد که نتايج اين تحقيق ها به اين زودی مورد استفاده قرار ميگيرد به کلام ديگر فاصله حرف تا عمل کوتاه است و نهايتا آنچه که مورد اهميت قرار ميگيرد سلامتی مصرف کنند گان است.باز هم سوال تکراری:در کشور ما چطور؟

قابل توجه دوستانی که خبرهای اختصاصی مربوط به صنايع غذايی را دنبال ميکنند:از اين ماه در بخش لينک رويدادها Events (سمت راست وبلاگم)ميتوانيد کليه کنفرانسها يا کلاسهای آموزشی بين المللی و سمينارها و غيره مربوط به ماه بعدی را ملاحضه نماييد.سعی ميکنم در هر مورد لينک مربوط به آن را هم قرار بدهم.در ضمن مرتباUptodateخواهد شد.

   + نادر بحرینی اصفهانی ; ٦:٤٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٢/۱۱/۸
comment نظرات ()