::صنایع غذایی::

تکنولوژی تولیدوعلم موادغذایی

راهنماي صدور مجوزهاي بهداشتي مواد غذايي , آشاميدني , آرايشي و بهداشتي

يکی از زمينه هايی که احتمالا برای بسياری از دوستان جای سوال داشته است مفهوم مجوز بهداشتي پروانه تاسيس , بهره برداري , مسئول فني و ساخت , همچنين مجوز ورود , ترخيص و صادرات محصولات مشمول قانون مواد غذايي , آشاميدني , آرايشي بهداشتی ميباشد که در بخش صنايع غذايی بسيار آنها را شنيده ايم.امروز به بررسی انها میپردازيم:

  ۱- پروانه تاسيس :‌ به مجوزي اطلاق مي گردد كه پس از صدور پروانه بهره برداري يا كارت شناسائي يا پروانه گواهي فعاليت صنعتي از وزارت صنايع يا جهاد و براساس اصول و ضوابط مربوطه , كه قبلا هماهنگ شده است , توسط اداره كل نظارت بر مواد غذايي و بهداشتي , صادر مي شود.

۲-پروانه بهره برداري : پروانه بهره برداري , درصورت داشتن شرايط و ضوابط , از نظر تجهيزات و امكانات و پس از صدور پروانه تاسيس , صادر مي گردد.

۳-پروانه مسئول فني : مسئول فني به فردي اطلاق مي شود كه داراي شرايط لازم جهت كنترل و نظارت بر توليد , در كارگاهها و كارخانجات , با مدارك تحصيلي حداقل , كارشناسي باشد. اصولا موسسات مشمول قانون در زمان اخذ پروانه ساخت , بايستي داراي مسئول فني تائيد شده از طرف اداره كل نظارت بر مواد غذايي و بهداشتي باشند , و پروانه مسئوليت فني را اخذ نموده باشند.

۴- پروانه ساخت : پروانه ساخت به مجوزي اطلاق مي گردد كه فرمول ساخت تاييد شده از طرف اداره كل نظارت بر مواد غذايي و بهداشتي در آن درج شده و زماني صادر مي شود كه موسسه آمادگي توليد داشته و از نظر فني و بهداشتي , مورد تائيد باشد.

۵-مجوز ورود كالا : مجوز است كه بر طبق مقررات واردات و صادرات وزارت بازرگاني و در صورت تكميل مدارك مربوطه , توسط اداره كل نظارت بر مواد غذايي و بهداشتي و يا ادارات تابعه , برحسب مورد , پس از طي مراحل قانوني و بررسي هاي لازم , صادر مي گردد و در واقع موافقت اوليه براي ورود كالاي مورد نظر , به كشورمي باشد.

۶-مجوز ترخيص كالا : مجوزي است كه پس از ورود كالا به گمركات كشور و پس از تائيد قابليت مصرف و طي مراحل قانوني , برابر مقررات مربوطه , صادر مي گردد. اطلاعات بيشتر

   + نادر بحرینی اصفهانی ; ۱:٠٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٢/۱٠/٢٢
comment نظرات ()