::صنایع غذایی::

تکنولوژی تولیدوعلم موادغذایی

8Countries Block Imports of US.Beef

انتشار خبر مثبت بودن نتيجه تستBSE (بيماری جنون گاوی)يک گاوازگونه هلشتاين درواشنگتن باعث گرديد ژاپن واردات گوشت خود راازامريکا به حالت تعليق در آورد.اين در حاليست که کشور ژاپن يکی از بزرگترين وارد کنندگان گوشت از امريکا محسوب ميگردد.

به گزارش آسوشيتيدپرس کشورهای هنگ کنگ استراليا تايوان سنگاپور مالزی به دنبال انعکاس اين خبر در صدد انجام همين رويه ميباشند.هم چنين کشورهای بلژيک و روسيه را هم بايستی به اين ليست اضافه نمود.

خانمAntonia Mochanسخنگوی کمسيون اروپا اعلام نمود که کشور امريکاقبل از انتشار اين خبر نيز در رديف کشورهای با ريسک بالا قرار گرفته بود.در عين حال اداره کشاورزی امريکا اعلام نمود که خطر انتقال اين بيماری به انسان بسيار پايين بوده و قسمتهايی از بدن گاو که احتمال آلودگی بيشتر دارند(مثل مغز) قبل از ارسال به قسمتهای عمل آوری جداسازی ميگردند.کشور کانادا هم اعلام نموده که هيچ گونه ممنوعيتی برای مصرف گوشت گاو تا زمانيکه وجود اين بيماری اثبات نگردد قائل نخواهد شد.

دانشمندان عقيده دارند آدمی ميتواند با خوردن قسمتهايی از بدن حيوان آلوده به اين بيماری(مثل مغز و کله و پاچه...)دچاراين بيماری گرددولی به طور معمول BSEدرگوشتهای استيک و سرخ شده يافت نميگردد.   خبر کامل 

   + نادر بحرینی اصفهانی ; ۱۱:۳۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٢/۱٠/۳
comment نظرات ()