::صنایع غذایی::

تکنولوژی تولیدوعلم موادغذایی

درخواست عجيب وزارت جهاد براي گراني شديد فراورده‌هاي گوشتي

ايران اکونوميست:با افزايش30 درصدي قيمت فرآورده‌‏هاي گوشتي از مهرماه، نيمي از كارخانه‌‏هاي فرآوده‌‏هاي گوشتي تعطيل مي‌‏شوند.

به گزارش ‏ايلنا، سيد محمد موسوي، مديرعامل اتحاديه و شركت تعاوني توليد‌‏كنندگان فرآورده‌‏هاي گوشتي، با بيان اين مطلب، افزود: با افزايش تعرفه واردات از 15 به 50 درصد بنا به درخواست وزارت جهادكشاورزي، قيمت انواع فرآورده‌‏هاي گوشتي 30 درصد گران مي‌‏شود.

موسوي، با اشاره به تصميم دولت براي كاهش قيمت فرآورده‌‏هاي گوشتي اظهارداشت: اين امر در حالي است كه نه تنها قيمت‌‏ها كاهش نمي‌‏يابد، بلكه در آينده نزديك با مشكل گراني و بي‌‏كاري 120 هزار كارگر روبه‌‏رو خواهيم شد.

مديرعامل اتحاديه شركت تعاوني توليد‌‏كنندگان گوشت، با اشاره به شعار خودكفايي توليد گوشت، اظهارداشت: با توجه به اين كه كشور ما از نظر بارندگي در منطقه خشك قرار دارد و ميزان بارندگي در سال جاري 22 درصد كمتر از سال قبل بوده، چطور دولت شعار توسعه دامداري را بدون امكانات مي‌‏دهد.

موسوي با تاكيد بر اين كه دولت هيچ كمكي به اين صنعت نكرده است، تصريح‌‏كرد: اين در حالي است كه كارخانجات فرآورده‌‏هاي گوشتي روزانه 5/5 ميليون وعده غذايي پروتئين‌‏دار شامل انواع فرآورده‌‏ها را به بازار عرضه مي‌‏كنند.
وي افزود: با وجودي كه دولت هيچ نقشي در توليد و عرضه گوشت ندارد، اما از طريق اين صنعت با عنوان ماليات، ميلياردها تومان درآمد كسب كرده است.... منبع

   + نادر بحرینی اصفهانی ; ٥:٢٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٤/٢۱
comment نظرات ()