::صنایع غذایی::

تکنولوژی تولیدوعلم موادغذایی

Coca-Cola Opens $8.3M Somalia Plant

در خبرها آمده که بعد از ۱۵ سال غيبت مجددا شرکت کوکاکولا اقدام به حضور در کشور سومالی با راه اندازی يک خط نوشابه در بطری نموده است.اين خط جديد در پايتخت اين کشور راه اندازی شده است.

اين خط بيش از ۱۳۰ پرسنل داشته و سه تا از محصولات کمپانی کوکاکولا با نامهای :کوکاکولاو فانتا و اسپرايت را توليد خواهد نمود.هم اکنون اين خط با حدود ۷۵ درصد ظرفيت راه اندازی شده و در صورت کار با تمام ظرفيت قادر به توليد ۳۶هزار بطری در ساعت خواهد بود.

*** نکته ای که توجه من را جلب کرد اينست که کشوری همانند سومالی که سالها با مشکلاتی از قبيل جنگ و گرسنگی و ...دست و پنجه نرم ميکرده چگونه توانسته نظر اين کمپانی بزرگ را جهت سرمايه گذاری جلب نمايد؟!و چگونه است که کمپانيهای بزرگ علاقه ای به سرمايه گذاری در کشورهايی مثل کشور خودمان را ندارند؟؟؟آيا واقعا علاقه ای نيست و يا مديريتی جهت جلب اين سرمايه گذاريها در کشور وجود ندارد؟خوشحال ميشوم نظرات شما را در اين مورد بدانم.

  • After a 15-year absence, Coca-Cola Co. returned to Somalia with the opening of an $8.3 million bottling plant in Somalia's capital of Mogadishu. The plant is owned by United Bottling Co., formed by a consortium of 399 Somali investors.        Full Story

   + نادر بحرینی اصفهانی ; ٦:۱۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۳/٤/۱٧
comment نظرات ()