::صنایع غذایی::

تکنولوژی تولیدوعلم موادغذایی

NORTHEAST DAIRY FOODS RESEARCH CENTER

يکی از مسايل همواره مطرح برای دانش پژوهان در رشته صنايع غذايی دسترسی به اطلاعات روز و آخرين اطلاعات علمی روز دنيا در اين زمينه است.گسترش روز افزون تکنولوژی در اين زمينه نياز به اين مهم را ضروری تر ساخته است.خوشبختانه با گسترش شبکه های اينتر نتی امکان دستيابی به اطلاعات روز دنيا برای همگان سهلتر شده است.فقط کافی است بدانيم چگونه از اين اطلاعات استفاده نماييم.در اين راستا همواره سعی من بر اين بوده که با معرفی تازه ترين ارگانها و يا سازمانهای در ارتباط با صنايع غذايی کمکی هر چند کوچک در جهت شناخت بهتر شبکه های اينتر نتی مناسب داشته باشم.به هر حال امروز روی سخن من با کسانی است که در صنايع شير و لبنيات مشغول به کار ميباشند.

The Northeast Dairy Foods Research Center -NEDFRC  يک مرکز تحقيقاتی در زمينه صنايع شير و لبنی  است که در سال ۱۹۸۸ فعاليت خود را با همکاری و تلاش دو دانشگاه Cornell و دانشگاه Vermont آمريکا آغاز کرده است.اين مرکز يکی از ۶ مرکز تحقيقاتی است که در سرتاسر کشور آمريکا در زمينه صنعت شير و لبنی فعاليت دارند.

از اهداف تاسيس اين مرکز ميتوان به افزايش تبادل اطلاعات در زمينه آخرين تحقيقات صنعت شير و هم چنين افزايش اطلاع رسانی در اين زمينه را نام برد.

The Northeast Dairy Foods Research Center (NEDFRC), a cooperative research and extension effort between Cornell University and the University of Vermont, began operating in 1988. The NEDFRC is one of six dairy product research centers across the country established by the National Dairy Promotion and Research Board, now known as Dairy Management, Inc.  NEDFRC

   + نادر بحرینی اصفهانی ; ٧:۱۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۳/٢/٥
comment نظرات ()