::صنایع غذایی::

تکنولوژی تولیدوعلم موادغذایی

Link In Food Safety

با توجه به اهميت مساله ايمنی غذا و سلامتی مصرف کنندگان يکی از مهمترين بحثهای رايج در صنعت غذا مساله حصول اطمينان از سلامتی محصول توليد شده ميباشدو همين قضيه باعث ميشود که همه دست اندر کاران صنعت غذا به نحوی باHACCPسر و کار داشته باشند.يکی از مناسبترين راهکارها داشتن منابع علمی مناسب و قابل اطمينان ميباشد.امروز ميخواهم يک پايگاه مناسب را که ميتوانند منابع مناسبی باشند در ارتباط با ايمنی و سلامتی غذا باشد معرفی نمايم.

۱.در اين سايت ميتوانيد انواع فرمها و چک ليستهای نمونه برای حصپ وکلی اطلاعات مناسب پيدا نماييد:

http://peaches.nal.usda.gov/FSTEA/resources/tooltime/forms.asp

۲.نمونه های چک ليست در حصپ

http://www.cfs.purdue.edu/RHIT/foodsafety/Checklists_HACCP.htm

۳.مرکز iowa haccp information

http://www.iowahaccp.iastate.edu/plans/index.cfm?CatList=14,17&ParentID=17&s

 

   + نادر بحرینی اصفهانی ; ٧:۱۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٢/۸/۳٠
comment نظرات ()

مرگ سه نوزاد بر اثر مصرف شير خشک در اسراييل

سه نوزاد اسرائیلی توسط شیر تولید شده کارخانه المانی هومانا جان خود را ازدست دادند
بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه, پس از جان دادن سه نوزاد اسرائیلی بر اثر مصرف شیر سویا که توسط کارخانه المانی هومانا تولید میگردد, دولت اسرائیل درصد شکایت بر علیه این کارخانه المانی میباشد. بنا به گزارش وزارت بهداشت اسرائیل این شیر بنا به نتایج ازمایشگاه فاقد ویتامین "
B1" بوده که بعلت این کمبود موجب جان دادن این سه نوزراد گردیده است. بنا به گزارش این وزارتخانه, این سه کودک که هر سه محصول شیری تحت عنوان "رمدیا" تغذیه نموده اند براثر کمبود ویتامین "B1" جان خود را از دست دادند. در پی این فاجعه دولت اسرائیل به تمام والدین که نوزاد شیرخوار دارند, اعلام نمود که کودکان خود را هر چه سریعتر برای معاینه به نزد دکتر ببرند. دادگستری اسرائیل هم اکنون سرگرم مطالعه در خصوص شکایت بر علیه کارخانه المانی هومانا میباشد. این کارخانه المانی در ایالت نوردن وستفالن المان در شهر اورس وینکل مستقر میباشد. بر همین اساس بزودی یک کمیسیون از اسرائیل برای پیگیری این جنایت راهی کشور المان میگردد. شرکت المانی هومانا امروز در بابت این امر اعلام نمود که فقدان ویتامین ب تنها در یکی از فراورده های این شرکت تحت نام سوپر سویا 1 وجود دارد. این شرکت هم چنین اعلام نمود: بر اثر جمع اوری این محصول از بازار توسط دولت اسرائیل انتظار نمیرود که نوزاد دیگری در این امر جان خود را از دست دهد. علاوه بر این , این شرکت اعلام نمود که این محصول تنها برای بازار اسرائیل تولید شده و کشورهای دیگر عاری از این گونه خطر میباشند

نقل از سايت ايران اشپيگلwww.iranspiegel.de 

   + نادر بحرینی اصفهانی ; ۱٠:٤۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٢/۸/٢٩
comment نظرات ()

نمايشگاههای صنايع غذايی تا مارس سال ۲۰۰۴

 
 

 

Fi Europe

نمايشگاه صنايع غذايي- تركيبات غذايي و افزودني ها

18 الي 20 نوامبر 2003

آلمان

فرانكفورت

www.fi-events.com

AHofman@cmpinformation.com

SIMEI

نمايشگاه بين المللي تجهيزات بطري سازي

2 الي 16 دسامبر 2003

ايتاليا

ميلان

www.simei.it

Info@simei.it

Taiwan Best Food Products & Equipment Fair

نمايشگاه بين المللي محصولات غذايي و تجهيزات صنايع غذايي

18 الي 21 دسامبر 2003

تايوان

تايپه

www.chanchao.com.tw

chanchao@mail.chanchao.com.tw

ISM

نمايشگاه بين المللي شيريني- شيريني، شكلات و بستني

1 الي 5 فوريه 2004

آلمان

Cologne

www.ism-cologne.de

ism@koelnmese.de

Middle East Baking & Confectionery Show

نمايشگاه بين المللي صنايع نانوايي و شيريني پزي

23 الي 26 فوريه 2004

امارات عربي

دبي

www.mediaccom.com

HPSettle@aol.com

Alimentaria

نمايشگاه بين المللي غذا و نوشيدني ها

8 الي 12 مارس 2004

اسپانيا

بارسلونا

www.alimentaria.com

alimentaria@reedibria.com

Food & Bake

نمايشگاه ماشين آلات پخت نان و شيريني و مواد غذايي

17 الي 20 مارس 2004

بريتانيا

برمينگهام

www.foodbake.co.uk

Tracy.hawley@mail.necgroup.co.uk

 

   + نادر بحرینی اصفهانی ; ٤:٢۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٢/۸/٢۸
comment نظرات ()

محصول جديد کوکاکولا

كوكا كولا به عنوان بزرگترين توليدكننده نوشيدني در جهان، آب پرتقال جديدي را كه كاهش دهنده كلسترول خون است به بازار عرضه نموده است. كوكاكولا بتازگي به دنبال بازاريابي محصولاتي است كه ارتباط بيشتري با سلامت انسان دارد تا بتواند در كنار افزايش آگاهي هاي مشتريان از مزاياي سلامتي محصول، فروش در حال ركود خود را افزايش دهد. سخنگوي اين كمپاني آقايRay Crocket مي گويد: "محصول آب پرتقال كوكا كولا تا ماه آينده در سوپرماركتهاي آمريكا در دسترس همگان خواهد بود و تبليغات اين محصول نيز از سال آينده آغاز خواهد شد."موسسه نظارت بر مواد غذايي و دارويي آمريكا به كوكاكولا اجازه داده است كه اين نوع آبميوه را تحت عنوان كاهش دهنده كلسترول Cholesterol-Reducing به بازار عرضه كند چرا كه شامل استرل گياهي است كه قابل استفاده در چاشني سالاد و كره نباتي كم كلسترول خواهد بود.

منبع: www.bayarena.com

   + نادر بحرینی اصفهانی ; ٤:٢٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٢/۸/٢٥
comment نظرات ()

SILIIKER COMPANY

کمپانی سيليکر يکی از معتبرترين کمپانيهای مواد غذايی است که دارای بيش از ۳۰ آزمايشگاه مجهز در ۱۱ کشور جهان شامل: کانادا ,آمريکا ,استراليا ,بلژيک ,فرانسه ,ايتاليا ,مکزيک, هلند, لهستان, اسپانياو انگليس ميباشد.عمده فعاليتهای آن در زمينه انجام آزمايشهای مربوط به مواد غذايی و صنايع دارويی ميباشد.SILIIKER دارای يک بخش تحقيقاتی در زمينه آخرين متد انجام آزمايشهای مواد غذايی ميباشد و کليه عزيزانی که در بخشهای تحقيقاتی  مواد غذايی فعاليت دارند ميتوانند از بولتن آن استفاده نمايند.برای اطلاعات بيشتر به آدرس سايت آن مراجعه نماييد:

http://www.silliker.com/html/eResearch/vol1issue2.php#top

   + نادر بحرینی اصفهانی ; ٥:٠٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٢/۸/٢٤
comment نظرات ()

معنای صنايع غذايی

يکی از بهترين تعريفهايی که ميتوان برای صنايع غذايی ارائه کرد به شرح زير ميباشد:

"علوم و صنايع غذايى به‏مجموعه‏اى از علوم و فنون اطلاق مى‏شود كه كيفيت فيزيكى، شيميايى و بيولوژيكى محصولات كشاورزى اعم از گياهى و دامى را از لحاظ تبديل و نگهدارى موردتوجه قرار داده و امر جمع‏آورى، عمل‏آورى، تبديل، تكميل و نگهدارى و حمل و نقل اين محصولات را مورد بررسى قرار مى‏دهد. " نقل ازگروه صنايع غذايی دانشگاه فردوسی مشهد

http://www1.um.ac.ir/colleges/agriculture/food%

 

   + نادر بحرینی اصفهانی ; ٧:۳۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٢/۸/٢٤
comment نظرات ()

انجمن صنايع غذايی کانادا

انستیتو صنايع غذايی کانادا يکی از مراکزی است که آخرين اطلاعات در زمينه کنفرانسها و گردهماييها و اخبار صنايع غذايی را در اختيار علاقه مندان قرار ميدهد.با عضويت در اين انستيتو و پرداخت حق عضويت ميتوانيد از خدمات آن بهرهمند شويد.

http://www.cifst.ca/CIFST.html

   + نادر بحرینی اصفهانی ; ٥:۱٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٢/۸/۱٧
comment نظرات ()

صادرات محصو لات دريايی به کانادا

يکی از سوالاتی که همواره برای توليد کنندگان مطرح ميباشد چگونگی صادرات به کشورهای مختلف دنيا ومعيارهای بازرسی کشور مقصد ميباشد.

کسانی که مايلندازشرايط لازم جهت صادرات مواد غذايی(خصوصا Sea food)به کشور کانادا آگاهی يابند ميتوانند اطلاعات لازم را از آدرس زير ذريافت نمايند:

http://www.inspection.gc.ca/english/anima/fispoi/import/importe.shtml

   + نادر بحرینی اصفهانی ; ٤:٤۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٢/۸/۱٥
comment نظرات ()

FOOD SCIENCE CERTIFICATE

قابل توجه آن دسته از دوستان که امکان حضور در دانشگاه گلف را ندارند:دانشکده صنايع غذايی دانشگاه گلف اقدام به ارائه واحدهايی به صورت آن لاين مينمايد که علاقه مندان با گذراندن واحدهای زير موفق به اخذ سرتيفيکيت ميگردند:

1-اصول علم مواد غذايی 2-معرفی شيمی مواد غذايی3-معرفی فرآيند مواد غذايی4-معرفی ميکروبيولوژی مواد غذايی5-معرفی تجزيه مواد غذايی

جهت اطلاعات بيشتر به آدرس مراجعه نماييد:

http://www.foodsciencecertificate.com/certificate.cfm

   + نادر بحرینی اصفهانی ; ۱٢:٤٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٢/۸/۱٤
comment نظرات ()

مرکز صنايع غذايی گلف در کانادا

يکی از مراکز فعال در زمينه صنايع غذايی مرکز صنايع غذايی گلف وابسته به دانشگاه گلف ميباشد.اين مرکز علاوه بر برگزاری دوره های مختلف آموزشی در زمينه صنايع غذايی وکنترل کيفيت يکی از مراکزی است که با کمپانيهای مواد غذايی در ارتباط بوده و آنها را در زمينه های مختلف ياری ميدهد.اين مرکز در دانشگاه گلف ودر مجاورت دیپارتمان صنايع غذايی واقع گرديده است.علاقه مندان ميتوانند اطلاعات بيشتر را در آدرس زير ملاحظه نمايند:

http://www.gftc.ca/

 

   + نادر بحرینی اصفهانی ; ٥:۱۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٢/۸/۱٢
comment نظرات ()

GUELPH UNIVERSITY

يکی از دانشگاههای معتبر و معروف در زمينه صنايع غذايی در کشور کانادا دانشگاه گلف ميباشد.دانشگاه گلف در شهرک گلف واقع در ۱۰۰ کيلومتری جنوب غربی تورنتو واقع گرديده وپذيرای دانشجو از سرتاسر دنيا ميباشد. ادامه تحصيل در مقطع فوق ليسانس (MSc)در دو شاخه FOOD SCIENCEو يا FOOD SAFETY AND QUALITY امکان پذير است.کليه شرايط لازم و اطلاعات کاملتر را در آدرس زير ملاحظه نماييد:

http://www.uoguelph.ca/GraduateStudies/calendar/programs/food.html

 

   + نادر بحرینی اصفهانی ; ۸:٢٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٢/۸/۱۱
comment نظرات ()

آشنايی با دست اندر کاران صنايع غذايی

با عرض سلام خدمت يکايک دوستان:

هدف من آشنايی بيشتر با کليه کسانی است که به نحوی با علم مواد غذايی حال چه در بخش توليد يا کنترل کيفيت يا آموزشی  ياتحصيلی يا دولتی و يا صنعتی...سر و کار دارند خصوصا دوستان و عزيزانی که در کشور کانادا در اين زمينه مشغول به فعاليت هستند.خواهشمندم کليه اين عزيزان در جهت آشنايی بيشتر با اينجانب تماس حاصل نمايند.ضمنا کليه همکارانی که در داخل کشور بوده و نياز به اطلاعاتی در زمينه صنايع غذايی در کشور کانادا دارند با کمال ميل و در حد امکان در خدمت ايشان خواهم بود.

با تشکر

   + نادر بحرینی اصفهانی ; ٧:٥۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٢/۸/۱۱
comment نظرات ()